Przydatne apki

Przydatne-apki

Zimą trudniej nam jest zmobilizować się do działania. Odchodzi ochota na sport, przestrzeganie diety, hobby, a nawet na badania lekarskie. Podajemy przykłady kilku aplikacji, które pomogą ci temu przeciwdziałać. 

Workout Trainer: Fitness Coach
(Android, iOS)

Aplikacja do ćwiczeń. Wybieramy rodzaj aktywności od jogi poczynając, idąc przez barre, a na crossficie kończąc, i określamy interesujące nas cele, np. spadek masy ciała, powrót do formy z przed ciąży. Aplikacja działa jak indywidualny trener, który proponuje dostosowany do ciebie plan treningowy, mając na względzie wagę, ogólną sprawność, częstotliwość ćwiczeń. Program można również edytować samodzielnie. W ćwi­czeniach wspierają cię inni trenerzy i użytkownicy aplikacji, którym można udostępnić nasz plan trenin­gowy i najnowsze wyniki.

Daylio
(Android, iOS)

Dziennik emocjonalny. Codziennie wpisujemy, co robiliśmy danego dnia, wybierając aktywność z zapropo­nowanej listy lub dodając własną. Zaznaczamy także nasze samopoczucie. Potem, na przykład po miesiącu, można przeprowadzić podsumowanie i wyciągnąć wnioski. Te mogą być zaskakujące. Może się okazać, że dobry nastrój mieliśmy po samotnym spacerze w parku, a gorszy w dniu, gdy spotkaliśmy się z koleżanką. Można również przyjrzeć się, co i kiedy daje nam najwięcej satysfakcji. Czy będzie to zabiegany dzień wypeł­niony obowiązkami i spotkaniami, czy też czas poświęcony najbliższym.

Runtastic Sleep Better
(Android i iOS)

Coś dla chcących poprawić jakość swojego snu. Sleep Better to aplikacja na telefon pomagająca się wyspać. Ma czujniki, które pozwalają nadzorować fazy snu (głębokiego i płytkiego), a obserwacje wyświetla w formie wykresów i emotikonek. Z czujnikami współpracuje inteligentny budzik, który może budzić nas w najlep­szym dla nas momencie. Dodatkowo − dzięki kontroli snu i możliwości notowania ćwiczeń, ilości spożytej kofeiny, alkoholu czy poziomu stresu − program podpowiada nam, które nawyki powinniśmy zmienić, by lepiej odpoczywać. Można również obserwować zmiany jakości snu w zależności od faz księżyca, a także notować dobre i złe sny. Wyniki łatwo udostępnić przez Google+, Facebooka, Twittera, WhatsApp i e-maila.

Universal Breathing Pranayama
(Android, iOS)

Pranayama to „joga oddychania" czyli ćwiczenia poprawiające samopoczucie i stan zdrowia. Ta aplikacja to łatwe narzędzie, które za pomocą prostej wizualizacji i dźwięku pozwoli dostosować nasz oddech do swo- ich wytycznych. W najprostszym wariancie, wdech powinien trwać dwa razy krócej niż wydech. Na ekranie wyświetla się koło, które stopniowo wypełnia się nowym kolorem. Mamy oznaczony czas na wdech i wydech. W tle uaktywnia się muzyka, która dodatkowo pozwala wczuć się w odpowiedni relaksujący rytm. Jeśli połą- czycie oddech z odpowiednimi ćwiczeniami rozluźniającymi mięśnie, istnieje duża szansa, że skutecznie rozładujecie wcześniejsze napięcie.

Habitica

Habitica to po prostu rozbudowana lista zadań wsparta elementami grywalizacji charakterystycznymi dla gier typu RPG. Użytkownik tworzy swój awatar – wojownika, maga czy innego bohatera. Opisuje go sze- reg współczynników, takich jak punkty zdrowia, mana i doświadczenie. To ostatnie pozwala awansować na nowe poziomy. Od dziesiątego poziomu uczymy się specjalnych umiejętności. W miarę rozwoju postaci otrzymamy też do dyspozycji specjalny ekwipunek oraz funkcje personalizacji bohatera. Rozwój polega na rozwiązywaniu opisanych przez nas problemów, osiąganiu celów, realizacji postanowień, które przed- stawione są jako nasi przeciwnicy − potwory. Osiągniętymi sukcesami możemy pochwalić się w mediach społecznościowych.

Fitatu
(Android i iOS)

Aplikacja do liczenia kalorii i planowania posiłków. Dzięki niej bez problemu osiągniesz swój cel: schud- niesz, utrzymasz wagę, zbudujesz masę mięśniową lub po prostu będziesz się zdrowo odżywiać. Po wprowa- dzeniu naszego jadłospisu aplikacja pozwala na sumowanie konsumowanych kalorii i pokazuje na wykresie, jak wiele spożyliśmy węglowodanów, tłuszczy, białka. Jeśli chcemy schudnąć, aplikacja pomoże wyznaczyć dzienny limit kalorii i makroskładników w zależności od naszej wagi, wieku, płci i założonego celu. Aplika- cję można zestroić z innymi służącymi do monitorowania ćwiczeń, np. z Endomondo.

Forest
(Anroid i iOS)

Aplikacja dla tych, którzy zbyt często sięgają po smartfona i mają z tym problem. Jeśli pragniesz zrobić sobie odwyk od komórki, możesz posadzić drzewko, które będzie rosło tak długo, jak zaplanowana przez ciebie przerwa. Jeśli skorzystasz z telefonu wcześniej niż przed wyznaczonym terminem, wirtualna roślina ginie.

Water Time Pro
(Android)

Nieskomplikowana aplikacja obliczająca nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę. Została zaprojektowana tak, aby wyrobić w nas nawyk jej odpowiednio częstego nawadniania. Każda dawka skonsumowanego płynu jest widoczna w historii użytkownika. Aplikacja jest darmowa i pozwala na analizę wszystkich naszych wyni- ków. Postępy ilustruje niebieski wykres, a umieszczona w aplikacji postać-kropelka cieszy się z każdej wypitej szklanki wody.

Rozmowa z Agnieszką Łucjanek – psycholożką, terapeutką, koordynatorką merytoryczną Pozaszkolnej Placówki Specjalistycznej SCOLAR. Pracuje w Poradni dla dzieci z Autyzmem i ich Rodz...
2606 Odsłony
Cała prawda o dietetycznym detoksie.Raz na jakiś czas nachodzi nas nieodparta ochota na „odtrucie" lub „oczyszczenie" organizmu z nagromadzonych toksyn. Z reguły w okolicach świąt ...
2459 Odsłony
Gelotolodzy, czyli naukowcy zajmujący się badaniem śmiechu przekonują, że uśmiech na twarzy może podnieść odporność organizmu, skrócić okres rekonwalescencji po chorobie i przedłuż...
2121 Odsłony
​Popularne diety kuszą obietnicą szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Czy redukcja masy ciała i efekt jo-jo stanowią nieodłączny duet?W ponad 90 proc. przypadków za otyłość i nadwa...
2090 Odsłony
Na łamach magazynu naukowego „Journal of Personality and Social Psychology" badacze z University of British Columbia poinformowali, że wdychanie naturalnego zapachu partnera może p...
1949 Odsłony
Niskie temperatury na zewnątrz, przesuszone, gorące powietrze we wnętrzach, noszenie czapek oraz kapryśna i wietrzna aura sprawiają, że kondycja włosów po zimie pozostawia wie...
1893 Odsłony
PROGRAM PROWADZONY PRZEZ CENTRALĘ FARMACEUTYCZNĄ CEFARM SA  logotype cefarm